بورسی شدن شستا با اراده رضوانی‌فر اجرایی شد

اخبار برگزیده

بورسی شدن شستا با اراده رضوانی‌فر اجرایی شد

بورسی شدن شستا با اراده رضوانی‌فر اجرایی شد

بورسی شدن شستا با اراده رضوانی‌فر اجرایی شد

شاهین چراغی در نشست هم اندیشی فعالان بازار سرمایه با مدیرعامل شستا: بورسی شدن شستا با اراده رضوانی‌فر اجرایی شد.

به گزارش شستا رسانه، شاهین چراغی از فعالان بازار سرمایه در حاشیه نشست تخصصی با مدیرعامل شستا با اشاره به‌ ایجاد سامانه‌های نظارتی و کنترلی در این مجموعه اقتصادی، گفت:

باید به مجموعه شستا و آقای رضوانی‌فر بابت این تحولات مثبت تبریک گفت.

در نتیجه تغییر دیدگاه مدیرتی در دوسال اخیر شاهد اتفاقات بسیار خوب در شستا هستیم. شستا در مسیر شفافیت هر چه بیشتر گام بر می دارد. در نتیجه این تحولات امروز شاهدیم که بسیاری از شرکت های تابعه این هلدینگ بزرگ وارد بورس شده‌اند و تعدادی دیگر نیز در مسیر بورسی شدن هستند.
چراغی در ادامه افزود: در این جلسه از نزدیک در جریان روند تغییرات صورت گرفته در شستا در حوزه عملکرد اقتصادی وایجاد تحولات ساختاری در مسیر شفافیت هر چه بیشتر در اداره این هلدینگ بزرگ قرارگرفتیم.

وی در ادامه در خصوص عملکرد اقتصادی شستا و شرکت‌های تابعه، گفت:

درخصوص عملکرد اقتصادی شستا ما شاهد اتفاقات بسیار مثبتی بودیم. بسیاری از شرکت‌های زیان‌ده شستا امروز به سوددهی رسیده‌اند.از سوی دیگر میزان سودآوری شستا نسبت به دو سال پیش تا بیست برابر افزایش یافته است.
چراغی در ادامه با اشاره به ایجاد سامانه‌های نظارت برعملکرد شرکت‌های تابعه در شستا، گفت: نکته بسیار مهم ایجاد ساختاری جدید در شستاست که بر اساس آن عملکرد هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه در حوزه‌های مختلف به صورت مستمر مانیتورینگ می‌شود. این یک تحول بسیار مهم در اداره این هلدینگ بزرگ چند رشته ای و اصولاً هلدینگ داری در کشور است.

وی در ادامه افزود: در نتیجه تحولاتی که در شستا روی داده، نظیر ایجاد سامانه‌ها و سیستم های نظارتی و کنترلی، امروز می‌توان گفت در این مجموعه بزرگ اقتصادی دانشی به‌وجود آمده که انتقال این دانش به سایر مجموعه‌های اقتصادی مشابه بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. چرا که معتقدم این دانش تنها متعلق به شستا نیست و متعلق به کشور است. لذا می‌توان آن را در اختیار سایر هلدینگ‌ها و مجموعه‌های بزرگ اقتصادی قرارداد تا شاهد تکرار تجربیات خوب نظیر آنچه در شستا روی داده در سایر مجموعه‌های اقتصادی کشور باشیم.
شاهین چراغی در این نشست تخصصی با بیان این‌که از زمان حضور آقای رضوانی‌فر در شستا اتفاقات خوب و ارزشمندی در شستا رخ داده است، گفت: حضور شستا در بورس یک کار خاص بود و بدون اراده ایشان این اتفاق رخ نمی داد. به واسطه شناختی که از بازار سرمایه دارم باید بگویم حتی اگر رییس جمهور می خواست شستا بورسی شود اما این عزم در مدیریت شستا نبود، چنین اتفاق مثبتی رخ نمی‌داد.
وی طراحی سامانه‌های شستا را یک اقدام قابل توجه در مدیریت هلدینگ‌های بزرگ دانست و با بیان ‌اینکه در نقطه تعادل خوبی ایستاده‌اید، گفت: در بحث سامانه‌ها در شستا یک علم شکل گرفته است و زکات علم، نشر آن است. به نظرم این سامانه ها را به دیگران معرفی کنید تا آنها نیز در مدیریت از این امکان بهره مند شوند. این سامانه‌ها به مدیریت شرکت‌ها و هلدینگ‌ها بسیار کمک می‌کند.
وی در پایان تاکید کرد: رضوانی‌فر موجب شکل‌گیری تفکر سیستماتیک در شستا شد و امیدوارم این تفکر سیستماتیک همچنان ادامه پیدا کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *