بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی‌ آزاد دادستان کل کشور و دکتر محمد رضوانی فر رئیس کل گمرک از گمرک تهران

اخبار برگزیده

بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی‌ آزاد دادستان کل کشور و دکتر محمد رضوانی فر رئیس کل گمرک از گمرک تهران

بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی‌ آزاد دادستان کل کشور بهمراه دکتر محمد رضوانی فر رئیس کل گمرک از گمرک تهران

بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی‌ آزاد دادستان کل کشور و دکتر محمد رضوانی فر رئیس کل گمرک از گمرک تهران

محمد رضوانی فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران خبر داد:

ترخیص تمامی کشنده های بدون مشکل اسنادی و سال ساخت در ظرف روزهای آینده / ممنوعیت ورود هر نوع کشنده بدون ثبت سفارش به مرزهای کشور

معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران از آمادگی تمامی دستگاه‌های مجوز دهنده برای صدور مجوز ترخیص کشنده‌های موجود در گمرکات خبر داد و گفت: تمامی دستگاه‌های همجوار شامل استاندارد، محیط زیست، وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت طبق برنامه زمانبندی در حال عمل به تکالیف شان در خصوص ترخیص کشنده‌های موجود در گمرکات می باشند.
دکتر رضوانی فر افزود: امیدواریم که ظرف چند روز آینده روند ترخیص کشنده‌های موجود در گمرکات آغاز و ظرف هفته‌های آینده از گمرکات ترخیص شوند.
وی تاکید کرد: طبق بند ث ماده ۳۰ احکام دائمی برنامه توسعه کشور، برای توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اجازه داده شد تا کشنده‌های زیر ۳ سال وارد کشور شوند که تاکنون بر اساس این مجوز حدود ۲۶۰۰۰ دستگاه به این شکل وارد کشور شده است که از این تعداد ۲۲ هزار دستگاه ترخیص و مابقی به دلایلی که عمدتاً به دلیل نداشتن مجوز ثبت سفارش، وجود اشکال در ثبت سفارش و عدم ویرایش آنها و عدم تعیین تکلیف تخصیص ارز بوده، ترخیص نهایی نشده‌ است.
وی افزود: بر اساس بند ص تبصره ۷ بودجه ۱۴۰۲، آیین نامه مربوط به نوسازی ناوگان حمل و نقل در مرداد ماه از سوی دولت اصلاح و جهت اجرا ابلاغ شد که موضوع ۴۰۰۰ دستگاه کشنده موجود در گمرکات نیز در این آیین نامه دیده شده است و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت مجوز قانونی برای واردات آنها صادر و در حال فراهم کردن امکان ویرایش ثبت سفارش می باشند و بانک مرکزی نیز مکلف به تامین ارز این کشنده‌ها شده است و استاندارد و محیط زیست هم با عملکرد جهادی و متمرکز با بالاترین سرعت در حال صدور مجوز های مربوطه هستند.
رضوانی‌فر تاکید کرد: به استناد تصریح قوانین از این پس اجازه ورود هر نوع کشنده بدون ثبت سفارش به مرزهای کشور داده نخواهد شد و درخواست گمرک این است که تجار و شرکت‌های بازرگانی این امر را مد نظر قرار دهند.
وی تصریح کرد: تمامی کشنده‌هایی که به لحاظ اسنادی و یا سال ساخت مشکلی نداشته باشند ظرف روزهای آینده از گمرک ترخیص خواهند شد.
به گفته رضوانی فر، در خصوص رعایت سال ساخت کشنده ها با حمایت دولت و پیگیری گمرک، سال ساخت از زمان ورود کشنده‌ها به محوطه‌های گمرکی محاسبه خواهد شد.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *